Vaterpolo Svetsko prvenstvo Srbija Madjarska

Vaterpolisti Srbije su pobedili Mađarsku rezultatom 11:10 na Svetskom prvenstvu u Dohi. Ovom pobedom su obezbedili meč za peto mesto. Srbija je nastupila sa najboljim igračima na ovom šampionatu, a na čelu sa Denešem Vargom.

Na početku utakmice, Mađari su izveli prvi napad, ali su Srbi uspeli da izjednače preko Đorđa Lazića. Radosav Filipović je odlično branio u prvim osam minuta, omogućavajući Srbiji da povede sa 5:2. Međutim, nakon toga, Mađarska je zategla odbranu i izjednačila rezultat, te su na poluvreme otišli sa rezultatom 7:7.

U trećoj četvrtini je viđena dobra defanziva sa obe strane, a samo je Sava Ranđelović uspeo da postigne gol. U poslednjih 60 sekundi treće četvrtine, obe ekipe su postigle po jedan gol, što je omogućilo Srbiji da uđe u odlučujućih osam minuta sa golom prednosti.

Poslednja četvrtina je otvorena golom Radomira Drašovića, a potom je Nikola Lukić povećao prednost Srbije na +3. Međutim, Mađari su se vratili serijom 2:0 i utakmica je dobila neizvestnost. Nakon dva propuštena napada Srbije, Mađarska je imala poslednji posed, ali je golman Filipović skinuo pokušaj, obezbeđujući Srbiji meč za peto mesto protiv Grčke.

Rezultat drugog meča u ovom krugu je bio 13:14 nakon peteraca, gde je Grčka pobedila Crnu Goru.

U polufinalu, Španija će igrati protiv Italije, dok će Hrvatska igrati protiv Francuske.

Ova pobeda predstavlja veliki uspeh za vaterpoliste Srbije i nadamo se da će nastaviti sa dobrim igrama u sledećim mečevima.