Večeras je na programu prvi od dva ovonedeljna obračuna Benfike i Sportinga

U današnjem revanšu polufinala Kupa Portugala, fudbaleri Sportinga braneće gol prednosti na gostovanju Benfici u 319. izdanju “Derbija Lisabona“. Prva utakmica odigrana je krajem februara, a Sporting je poveo preko Gonkalveša u devetom minutu, a zatim Đekereš povećao prednost početkom drugog poluvremena. Benfika je uspela da smanji zaostatak golom Aursensa i mogla je do izjednačenja u 72. minutu, ali je gol Di Marije poništen zbog ofsajda.

Ovo će biti 318. derbi u istoriji ovih timova, a na prethodna četiri susreta obe ekipe su postigle golove, uz tri gola po utakmici. Na polju forme, Benfika je doživela poraz od Porta (5:0), ali nakon toga je ostvarila pet mečeva bez poraza, od čega četiri uzastopne pobede. Trener Šmit je uspeo da ekipu postavi tako da nije primila gol na tri meča, a golman Trubin nije vadio loptu iz mreže više od 270 minuta. Benfika je u borbi za tri trofeja ove sezone, jer se nalazi u četvrtfinalu Lige Evrope, zaostaje samo bod za Sportingom u ligi, i takmiči se i u Kupu Portugala.

Sporting je nedavno savladao Estrelu preokretom i zadržao se na vrhu tabele. Đekereš je ključni igrač sa 36 golova i 14 asistencija na 40 utakmica. Sporting ima budućnost u trci za titulu s obzirom na da su eliminisani iz Lige Evrope, pa se mogu fokusirati na domaću ligu.

U prvenstvu su se sastali dva puta ove sezone, i oba puta pobedio je domaći tim sa 2:1. Ako se to ponovi i danas, očekuju nas produžeci, a možda i penali. Ovakve analize i vesti možete čitati na našoj novoj aplikaciji za Android i iOS. Naše preporuke za tip u ovom meču su 1-3 ili 1-3, sa kvotom 1,90.