Večiti derbi-Crvena zvezda-Partizan-na današnji dan

Fudbalska sezona 1987/88 bila je uzbudljiva i završena je u poslednjem kolu. Crvena zvezda osvojila je titulu sa bodom prednosti nad Partizanom i tri više od Veleža i Dinama. Presudni bod osvojen je remijem na gostovanju Sutjesci nakon gola Vladana Lukića tri minuta pre kraja. Međutim, odlučujući gol postigao je Dragiša Binić u večitom derbiju.

Samo 105 sekundi trebalo je brzonogom krilu Zvezde da matira golmana Branislava Đukanovića na večitom derbiju odigranom 1988. godine. Crveno-beli su vodili do 70. minuta kada je Vladislav Đukić postavio konačnih 1:1. Bod je bio presudan Zvezdi jer je bio potreban za osvajanje titule.

Zvezdaši sezone pamte i po promenama u timu, odlascima Jankovića, Elsnera i Bračuna, te dolasku Šabanadžovića, Prosinečkog i Binića.

Pratite sve vesti iz Srbije i sveta na našem Telegram kanalu. Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam, vest koja vredi.

Uzbudljiva završnica fudbalske sezone 1987/88 pamti se po dramatičnim trenucima i odlučujućim golovima. Crvena zvezda je trijumfovala osvojivši titulu sa samo jednim bodom više od Partizana, dok je Velež zauzeo treće mesto iza njih. Ključni bod koji je doneo titulu crveno-belima osvojen je u poslednjem kolu protiv Sutjeske, uz gol Vladana Lukića tri minuta pre kraja susreta.

Ipak, odlučujući trenutak se desio u večitom derbiju između Crvene zvezde i Partizana, kada je Dragiša Binić postigao gol u 82. minutu. Ova pobeda značila je mnogo više od tri boda, budući da je bila odlučujuća za osvajanje titule.

Brzonogi Binić je postigao gol samo 105 sekundi nakon ulaska u igru, matiravši golmana Partizana Branislava Đukanovića. Ipak, Partizan je uspeo da izjednači rezultat preko Vladislava Đukića u 70. minutu. Na kraju, bod osvojen u večitom derbiju bio je ključan za osvajanje titule, koju je Crvena zvezda uspešno odbranila.

Pored sportskih uspeha, ova sezona pamtiće se i po promenama u timu Crvene zvezde, sa odlascima Jankovića, Elsnera i Bračuna, dok su njihova mesta zauzeli Šabanadžović, Prosinečki i Binić.

Uzbuđenje i nepredvidljivost fudbalske sezone 1987/88 ostaviće dubok trag u istoriji Crvene zvezde, dok će navijači zauvek pamtiti odlučujuće trenutke koji su obeležili put ka osvajanju titule.