„VELIKA UTAKMICA!“ Prvi Zvezdin korak preko Partizana ka 13. zvezdici

Odbojkaši Crvene zvezde su odigrali odlično protiv branioca titule, Partizana, u prvom meču finala plej-ofa Superlige Srbije i pobedili rezultatom 3:0. Igrači Crvene zvezde kontrolisali su igru od početka do kraja meča, a kapiten Nikola Petrović je sjajno razigravao saigrače. Domaćin je bio sigurniji na prijemu i u napadu, dok su crno-beli delovali umorno i nisu uspeli da se izbore sa jakom igrom Crvene zvezde. Druga utakmica finala igra se u sredu, 17. aprila, a prvak će biti ekipa koja ostvari tri pobede.

Trener Ivica Jevtović izrazio je zadovoljstvo igrom svojih pulena, ističući da je ključnu ulogu u pobedi odigrala motivacija i smirenost ekipe. Dušan Lopar, bloker Crvene zvezde, istakao je da i pored ubedljive pobede, meč nije bio lak i da ekipa mora da se fokusira na naredne utakmice. Crvena zvezda je dominirala u svim elementima igre, a najbolji igrači bili su Nikolić, Stefanović, Omar i Žugić.

U prvom setu Crvena zvezda je odigrala agresivno i brzo stekla prednost, vodeći sa 18:12 i osvojila set rezultatom 25:19. Drugi set je bio jedini koji je obilovao preokretima, ali je domaćin uspeo da preokrene rezultat i pobedi sa 25:21. U trećem setu, Zvezda je bila dominantna, ali je Partizan uspeo da se približi na minus jedan. Ipak, sjajnim potezima Dušana Nikolića, Crvena zvezda je završila meč sa 25:23.

Utakmica je odigrana u dvorani na Banjici pred oko 1.000 gledalaca. Sudije su bili Janković iz Niša i Simić iz Obrenovca. Najefikasniji igrači Crvene zvezde bili su Nikolić sa 16 poena, Stefanović sa 12 poena, Omar sa 10 poena i Žugić sa 8 poena. Sa druge strane, najefikasniji igrači Partizana bili su Mrdak sa 11 poena, Bjelica sa 10 poena i Tadić sa 7 poena.

Raspored finala plej-ofa je sledeći:
– 14. aprila: Crvena zvezda – Partizan 3:0
– 17. aprila: Partizan – Crvena zvezda
– 20. aprila: Crvena zvezda – Partizan
– 23. aprila: Partizan – Crvena zvezda* (eventualna četvrta utakmica)
– 26. aprila: Crvena zvezda – Partizan* (eventualna peta utakmica)

Pobeda Crvene zvezde u prvom meču finala plej-ofa Superlige Srbije donosi im prednost u borbi za titulu. Ekipa se sada priprema za naredne utakmice, dok Partizan mora da se oporavi i pokaže bolju igru u sledećem meču. Naredna utakmica između ova dva tima igraće se u sredu, a navijači nestrpljivo očekuju ishod ovog uzbuđujućeg finala.