Veljko Birmančević dao dva gola

Sparta Prague je na korak do osvajanja duple krune u Češkoj, a jedan od najzaslužnijih za to je srpski internacionalac Veljko Beljančević.

Sparta je blizu osvajanja titule u prvenstvu, a također su u finalu kupa. Beljančevićeve odlične igre čine ga ozbiljnim kandidatom za poziv selektora Dragana Stojkovića za Evropsko prvenstvo.

U posljednjoj pobjedi protiv Ostrave (2:1), Veljko je postigao oba gola za Spartu, prvi u 30. minuti, a drugi u 60. minuti, donoseći timu tri važna boda. Sparti trenutno predstoji sedam bodova prednosti sa dva kola do kraja sezone, ali matematički još nije osigurala titulu jer Slavia Prague ima jednu utakmicu manje.

Jasno je da samo čudo može spriječiti Spartu da osvoji prvenstvo.

Beljančević je ovoga ljeta došao iz Toulousea na pozajmicu, da bi ga Sparta otkupila za 2,3 milijuna eura, što se pokazalo kao odlična investicija. U domaćem prvenstvu je na 30 utakmica postigao 16 golova i upisao 11 asistencija. U Europskoj ligi je na 11 utakmica postigao četiri gola, uključujući i jedan protiv Liverpoola. Ostaje vidjeti hoće li ove impresivne statistike osigurati mjesto na popisu selektora Pixija.