Vojvodina izgubila Liga Evrope Flensburg rukomet Nemačka

Nakon poraza u „Slanoj bari“, rukometaši Vojvodine doživeli su drugi poraz od Flensburga, ovog puta u Nemačkoj. Desetostruki šampioni Srbije imali su velikih problema sa sastavom pre utakmice petog kola EHF Lige Evrope, te je odlazak u Nemačku bez šest standardnih igrača nagovestio težak meč protiv lidera tabele – poraz rezultatom 42:30 (20:16).

Ovo je bio četvrti poraz za Novosađane u grupi koja pored Flensburga uključuje i Kadeten i Silkeborg, a oni trenutno imaju samo dva osvojena boda od početka sezone. Za plasman u naredno kolo takmičenja, odnosno treće mesto u grupi, boriće se protiv Kadetena u „Slanoj bari“ 5. februara, gde će im biti potrebna pobeda od najmanje četiri gola razlike.

Vojvođani su krenuli dobro u meč, ali je serija od pet uzastopnih golova Flensburga sredinom poluvremena preokrenula situaciju u korist nemačkog tima (10:5). Iako su Nemci imali prednost od šest golova u nekoliko navrata, Novosađani su uspeli da se približe pred veliki odmor (20:16) zahvaljujući Gregoru Ocvirku. Međutim, nisu uspeli da se održe do kraja protiv jačeg protivnika.

Flensburg je dominirao u drugom poluvremenu i lako opravdao ulogu favorita, zadržavajući se na vrhu tabele.

U istom kolu EHF Lige Evrope, Kadeten je poražen od Silkeborga rezultatom 33:34.

Ovaj poraz za Vojvodinu označava povratak u borbu za plasman u naredno kolo takmičenja, te će morati da se potrude i ostvare pobedu protiv Kadetena u narednom meču. Navijači se nadaju da će ekipa uspeti da preokrene rezultat i da se izbori za bolju poziciju u grupi.