Vojvodina Partizan plasman finale Kup rukomet

Rukometaši Vojvodine i Partizana su se plasirali u finale kupa „prof. Branislava Pokrajca“ nakon što su pobedili svoje protivnike. Vojvodina je savladala Metaloplastiku rezultatom 30:26, dok je Partizan pobedio Dinamo P. u Pančevu rezultatom 36:35 posle sedmeraca. Finale će se održati 13. aprila, a domaćin će biti određen žrebom koji će se održati sutra.

Vojvodina je dominirala tokom meča protiv Metaloplastike, vodeći od početka meča sa razlikom od četiri gola na poluvremenu. Metaloplastika je uspela da smanji razliku na četiri gola deset minuta pre kraja, ali iskustvo igrača Vojvodine i njihov kvalitet su bili presudni.

Na drugoj strani, meč između Dinama P. i Partizana je bio prava drama. Partizan je morao da prođe kroz drugu seriju sedmeraca da bi pobedio sa minimalnom razlikom od jednog gola. Partizan je imao šansu da pobedi u prvoj seriji, ali su prečka i stativa sprečile Dinamo P. da slavi. Na kraju, Partizan je uspeo da izjednači i da pobedi posle sedmeraca.

U utakmici između Dinama P. i Partizana, igrači Partizana su pokazali dobru odbranu u drugom poluvremenu, što im je omogućilo da naprave preokret i pobede. Nemanja Peštić je bio jedan od ključnih igrača, postigavši sedam golova bez promašaja. Domaćin je uspeo da stigne na vođstvo od jednog gola, ali je Partizan uspeo da se vrati i pobedi.

Nakon dramatičnog meča, odlučenje je došlo posle sedmeraca, gde su igrači Partizana bili precizniji. Ilija Bogdanović je bio najefikasniji sa sedam golova za Dinamo P., dok je Kojadinović bio najbolji sa osam golova za Partizan.

Finale kupa „prof. Branislava Pokrajca“ će biti odigrano između Vojvodine i Partizana, koji su pokazali sjajnu borbu i kvalitet tokom svojih mečeva. Navijači su već iščekujući finale, koje će biti veliki sportski spektakl.

Ukupno gledano, ovo su bili dramatični polufinalni mečevi kupa „prof. Branislava Pokrajca“ u kojima su se rukometaši Vojvodine i Partizana pokazali kao najbolji i zaslužili mesto u finalu. Očekuje se da će finale biti uzbudljivo i neizvesno, a publika će imati priliku da uživa u vrhunskom rukometu i borbi za trofej.