Vojvodina pobedila Maribor ali ispala iz Evrope

Fudbaleri Vojvodine su ove nedelje odigrali revanš meč protiv Maribora u trećem kolu kvalifikacija za Ligu konferencije. Iako su Novosađani pobedili u prvom meču rezultatom 1:0, Slovenci su doneli prednost od 2:1 sa svog terena. Nakon produžetaka, meč je otišao na penale gde su fudbaleri Vojvodine izgubili rezultatom 2:4 i nažalost ispali iz evropskih takmičenja.

Prvo poluvreme na terenu Bačke Topole donelo je uzbudljiv fudbal sa visokim intenzitetom gde su obe ekipe imale prilike da postignu gol. U 24. minutu, Đorđe Crnomarković je uspeo da zatrese mrežu i postigne gol za Vojvodinu, ali je taj gol bio poništen nakon intervencije VAR tehnologije zbog nedosuđenog ofsajda.

Nakon tog incidenta, Ante Šimundža, trener Maribora, dobio je crveni karton zbog burne reakcije na gol, a Josip Iličić je morao napustiti teren zbog povrede. Vojvodina je nastavila da napada, ali nije uspela da materijalizuje svoje prilike, iako su imali nekoliko šansi da udvostruče vođstvo.

Međutim, Maribor se odbranio, a golman Vojvodine Carević je odličnim intervencijama sačuvao mrežu. Nakon produžetaka, meč je otišao na penale gde su fudbaleri Maribora bili precizniji i pobedili rezultatom 2:4.

Nažalost, Vojvodina nije uspela da prođe u narednu fazu kvalifikacija za Ligu konferencije, dok je Maribor slavio i obezbedio prolazak. Ovim porazom, Vojvodina je završila svoje učešće u evropskim takmičenjima ove sezone.