Vojvodina poraz Maribor Liga konferencije fudbal

Vojvodina se vraća iz Ljudskog vrta poražena golom El Sudani u osmom minuti nadoknade vremena. Iako su imali gol zaostatka i igrača manje, Vojvodina je uspela da izjednači rezultat na 1:1 do poslednjih sekundi, ali je El Sudani doneo pobedu Mariboru od 2:1. Ipak, Novosađani imaju dobre šanse da se kvalifikuju u plej-of UEFA Lige konferencija.

U prvom poluvremenu Novosađani su odigrali solidno, ali nisu uspeli da iskoriste inicijativu Maribora. Nekoliko propusta u odbrani su uspešno zaustavili golmani Carević. Iako su pokušavali da napadaju, Vojvodina nije uspela da uputi šut u okvir gola u prvoj polovini utakmice. Marko Božić je bio opasan po odbranu Vojvodine, ali nije uspeo da pronađe put do mreže Carevića.

U drugom poluvremenu, Buetan je oborio Božića u šesnaestercu, ali Josip Iličić nije iskoristio penal, međutim uspeo je da zatrese mrežu nakon odbitka lopte. Trener Bandović je uveo Medojevića u igru, ali je on zaradio isključenje zbog oštrog starta. Ipak, sa igračem manje, Vojvodina je uspela da izjednači rezultat preko Serija koji je postigao gol u 77. minutu. Maribor je na kraju uspeo da postigne još jedan gol preko El Sudanija i pobedi rezultatom 2:1.

Na kraju, Vojvodina ima dobre šanse da se plasira u plej-of UEFA Lige konferencija, a revanš utakmica trećeg kola kvalifikacija će biti odigrana 15. avgusta.