Vojvodina suffer 1-0 away defeat to Ajax in UEFA Europa League qualifier

Fudbalski klub Vojvodina Novi Sad pretrpio je poraz od 1-0 u gostima od holandskog giganta Ajaxa u prvom susretu drugog kola kvalifikacija UEFA Europske lige koji se igrao u Johan Cruyff Areni u Amsterdamu u četvrtak navečer.

U prvom poluvremenu Ajax je propustio nekoliko prilika za postizanje golova dok je vratar Vojvodine Lazar Carević odlično obranio nekoliko udaraca.

Prva velika prilika u drugom poluvremenu dogodila se u 72. minuti kada je zamjena Aleksa Vukanović imala jedan-na-jedan s vratarom, ali je njezin udarac pogodio vratnicu.

U 86. minuti, rezervist Branco van den Boomen je glavom s osam jardi udaljenosti poslao loptu u mrežu nakon centaršuta Mika Godtsa i osigurao pobjedu za Ajax.

Drugi susret će se odigrati u Bačkoj Topoli 1. kolovoza.

U drugom kolu kvalifikacija UEFA Konferencijske lige, srpski Radnički Kragujevac pobijedio je crnogorski Mornar Bar 1-0 u Leskovcu.

Milan Aleksić postigao je pobjednički gol u 71. minuti u europskom debiju njegovog kluba.

Drugi susret je zakazan za 31. srpnja u Podgorici.