Vučić čestitao Angelini Topić

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je atletičarki Angelini Topić osvajanje srebrne medalje u skoku u vis na Evropskom prvenstvu u Rimu. Vučić je na društvenoj mreži Twitter napisao: „Srdačne čestitke našoj Angelini Topić na osvojenom evropskom srebru. Srbija je ponosna na Vaš uspeh i sjajnu sportsku budućnost koja Vas tek čeka. Bravo, Angelina“.

Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je srebrnu medalju u skoku u vis s rezultatom od 1,97 metara. Topić je uspela skočiti tu visinu iz trećeg pokušaja, ali je nije uspela preskočiti 1,99 metara. Nakon toga, tri puta nije uspela preskočiti 2,01 metar. Prethodno je preskočila visine od 1,86, 1,90 i 1,95 metara iz prvog pokušaja, dok je 1,93 metara preskočila iz drugog pokušaja.

Na kraju takmičenja, Angelina Topić je zauzela drugo mesto i osvojila srebrnu medalju, postavivši lični rekord od 1,97 metara. Topić je istakla zadovoljstvo zbog ovog velikog uspeha i zahvalila se svima koji su je podržavali na putu do postolja.

Ovo je još jedan veliki uspeh za srpsku atletiku i mladu atletičarku Angelinu Topić, koja tek pokazuje svoj potencijal i talenat na međunarodnoj sceni. Topić je već prošle godine osvojila bronzu na Evropskom prvenstvu, a sada je dodala srebrnu medalju svojoj kolekciji.

Angelina Topić je postala prava zvezda u Srbiji i regionu, te se očekuje da će nastaviti da niže uspehe i osvajanjem medalja na budućim takmičenjima. Njen talenat i trud su prepoznati i pohvaljeni od strane sportske javnosti i zvaničnika, koji je pozdravljaju kao veliku nadu srpskog sporta.

Osim toga, Topić je istakla važnost podrške i motivacije koju dobija od svoje porodice, trenera i tima, koji su bili uz nju tokom priprema i takmičenja. Njihova podrška joj je pomogla da ostvari ovaj veliki uspeh i da pokaže svoj talenat i potencijal na najvišem nivou.

Srebrna medalja Angelina Topić na Evropskom prvenstvu u Rimu jeste veliki uspeh za srpsku atletiku i potvrda kvaliteta i talenta ove mlade sportistkinje. Topić se nada da će osvojiti još medalja u budućnosti i da će predstavljati Srbiju na najprestižnijim sportskim takmičenjima.

Srbija je ponosna na Angelinu Topić i njen veliki uspeh na Evropskom prvenstvu, te se nadamo da će nastaviti da osvaja medalje i postiže velike rezultate u svojoj karijeri. Ova srebrna medalja je samo početak njenog uspeha i sigurni smo da će još mnogo puta čuti himnu Srbije na pobedničkom postolju.

Angelina Topić je postala prava sportska zvezda i uzor mladima u Srbiji, te je inspiracija svim mladim sportistima da slede svoje snove i ciljeve. Njen uspeh na Evropskom prvenstvu u Rimu je dokaz da se trud i rad isplate i da se marljivim radom može postići vrhunski rezultat.

Srpska atletičarka Angelina Topić već je osvojila srca navijača svojim talentom, trudom i posvećenošću sportu, a sada je dodala srebrnu medalju na svoju listu dostignuća. Njen uspeh na Evropskom prvenstvu u Rimu je samo još jedan korak ka ostvarenju njenih sportskih ciljeva i ulasku u svetski vrh atletike.

Angelina Topić će nastaviti da trenira i takmiči se na najvišem nivou kako bi ostvarila još veće uspehe i postala svetski poznata atletičarka. Srbija je ponosna na nju i podržava je u njenim sportskim podvizima, te se raduje njenim budućim uspesima i medaljama koje će osvojiti.