Za USPEH na Evropskom prvenstvu 20.000 evra!

Vlada Srbije nedavno je donijela odluku o dodeli novčane nagrade džudisti Nemanji Majdovu, koji je osvojio zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Monpeljeu 2023. godine. Nagrada iznosi 20.000 evra u dinarskoj protivrednosti, a istu sumu će dobiti i njegov trener Ljubiša Majdov. Također, džudistkinji Marici Perišić je dodeljena novčana nagrada od 15.000 evra za osvojenu srebrnu medalju u istoj kategoriji na istom Evropskom prvenstvu.

Nemanja Majdov je osvojio zlato u kategoriji do 90 kilograma u Francuskoj. Vlada je odlučila da istu sumu kao prvak Evrope dobiti i njegov trener Ljubiša Majdov. Osim zlata, Marica Perišić je osvojila srebro u kategoriji do 57 kilograma za što je dobila novčanu nagradu od 15.000 evra u dinarskoj protivrednosti.

Treba napomenuti da je Nemanja Majdov postao prvak sveta pre šest godina, a sada je postao prvak Evrope. On je izrazio svoje emocije na tviteru nakon osvajanja medalje u Monpeljeu.

Majdov se morao boriti kroz mnogo teških borbi kako bi osvojio zlato. U grupnoj fazi takmičenja, Srbin je savladao Belgijanca Karela Fubera i Nemca Johana Lenca. U četvrtfinalu je bio bolji od iskusnog Kristijana Tota iz Italije, dok je u polufinalu savladao Slovenca Mihaela Žganka. U finalu je pobedio Gruzijca Laše Bekaurija i osvojio zlatnu medalju.

Ovo priznanje Vlade Srbije pokazuje podršku države uspešnim sportistima i njihovom radu i dostignućima. Nemanja Majdov i Marica Perišić su ponosni na postignuća i nadaju se da će ih ovo priznanje motivirati da nastave sa svojim usponom.

Ova odluka vlade također govori o važnosti sporta u Srbiji i podrške uspešnim sportistima. Vlada pruža podršku ne samo sportistima, već i njihovim trenerima i timovima koji rade naporno kako bi postigli vrhunske rezultate.

Ovaj gest vlade također prepoznaje važnost truda i rada koji sportisti ulažu kako bi postigli uspeh na međunarodnim takmičenjima. Također, ovo priznanje pomaže u promoviranju sporta i može motivirati mlade ljude da se bave sportom i postignu vrhunske rezultate.

Nagrade kao što su ove pružaju potrebnu podršku sportistima i omogućavaju im da se fokusiraju na svoje treninge i takmičenja. Također, ovo priznanje podiže svest o značaju sporta u društvu i može inspirirati druge ljude da se bave sportom i da postignu uspeh na međunarodnoj sceni.

U zaključku, ova odluka Vlade Srbije o dodeli novčane nagrade Nemanji Majdovu i Marici Perišić pokazuje podršku države uspešnim sportistima i priznanje njihovog rada i postignuća. Ovo priznanje će ih motivirati da nastave sa svojim usponom i postignu još veće uspehe u budućnosti. Također, ovo priznanje je važno za promoviranje sporta i podizanje svesti o važnosti sporta u društvu.