Zaniolo preskače EP u Nemačkoj

Fudbaler Aston Villa i talijanski reprezentativac Nicolo Zaniolo propustit će nadolazeće Europsko prvenstvo zbog ozljede stopala, prenosi Corriere dello Sport.

Zaniolo se ozlijedio prije dva dana na utakmici 37. kola engleske Premier lige između Aston Ville i Liverpoola (3:3). Ušao je u igru u 65. minuti, ali je morao napustiti teren 14 minuta kasnije zbog ozljede.

Italijanski mediji navode da je nakon dodatnih pregleda utvrđeno da je Zaniolo doživio težu ozljedu stopala i da će izvan igre biti najmanje mjesec dana.

Corriere dello Sport podsjeća da je Zaniolo propustio i prethodno Europsko prvenstvo, koje se igralo 2021. godine, zbog ozljede ligamenata koljena. Italija je tada osvojila titulu, pobijedivši Englesku u finalu nakon penala rezultatom 4:3.

Zaniolo (24) je za talijansku reprezentaciju odigrao 19 utakmica i postigao je dva gola.

Europsko prvenstvo održat će se u Njemačkoj od 14. lipnja do 14. srpnja, a Italija će igrati u skupini s Španjolskom, Hrvatskom i Albanijom.