„Zeleni“ pobedili Makabi, u Atini pada odluka o putniku u Berlin

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su Makabi u Beogradu rezultatom 88:95 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige. Utakmica je bila veoma neizvesna, a odluka o učesniku Fajnal fora će pasti u „majstorici“ koja će se igrati u Atini. Atinjani su bolje otvorili meč i vodili su 20:12 pred kraj prve deonice, ali je Makabi uspeo da preokrene rezultat i na poluvreme ode sa plus jedan (50:49). Gosti su bili bolji u trećoj četvrtini i u poslednjih 10 minuta ušli su sa plus pet (74:69). Međutim, Panatinaikos je preuzeo vođstvo serijom 10:0 u poslednjim minutama i pobedio. Najefikasniji u ekipi Makabija bio je Lorenco Braun sa 17 poena, dok je kod Panatinaikosa Kendrik Nan postigao 27 poena. Željko Obradović, trener Partizana, prisustvovao je utakmici kao posmatrač. Odlučujući meč će se odigrati u Atini, a pobednik će se plasirati na Fajnal for Evrolige u Berlinu. Branilac titule je Real Madrid.