Znaju se parovi plej-ina i plej-ofa na Istoku, evo šta čeka Bogdana, a šta Jovića

Plej-in i plej-of parovi NBA lige su formirani za Istočnu konferenciju u sezoni 2023/24. Atlanti je nanesen ubedljiv poraz od strane Indijane rezultatom 157:115, ali to nije promenilo poziciju Hoksa. Prvu utakmicu plej-ina igraće kao deseti protiv Čikaga na gostujućem terenu, a u slučaju pobede će se suočiti sa poraženim timom iz meča Filadelfija-Majami. Ako pobede u oba duela, Hoksi će igrati plej-of seriju sa Boston Selticsima sa osmog mesta.

Pobednik susreta između Siksersa i Hita sa sedme pozicije će igrati protiv Njujork Niksa, koji su pobedili Čikago Bulse 120:119 u produžetku i zauzeli drugo mesto. U doigravanju imamo i dva poznata para – trećeplasirani Milvoki Baksi će se sastati sa Indijana Pejsersima, dok će Klivlend Kavalirsi igrati protiv mladih Orlando Medžika imajući prednost domaćeg terena.

U pogledu učinka srpskih košarkaša, Bogdan Bogdanović je bio najistaknutiji sa 18 poena u porazu Atlante. Nikola Jokić je doprineo sa tri poena i tri skoka za 15 minuta igre u pobedi Majamija nad Torontom rezultatom 118:103. Vasilije Micić je upisao tri poena i četiri asistencije za devet minuta igre u pobedi Šarlota nad Klivlendom rezultatom 120:110. Aleksej Pokuševski je takođe bio zapažen sa osam poena, pet skokova i tri asistencije za 19 minuta igre.

Tristan Vukčević nije igrao zbog povrede zgloba u porazu Vašingtona od Bostona rezultatom 132:122. Parovi plej-ina za Istok su Filadelfija (7) – Majami (8) i Čikago (9) – Atlanta (10). Parovi plej-ofa za Istok su Boston (1) – pobednik susreta Filadelfija-Majami/Čikago-Atlanta, Njujork (2) – pobednik susreta Filadelfija/Majami, Milvoki (3) – Indijana (6) i Klivend (4) – Orlando (5).

Ukupno, ovo su parovi koji će se boriti u doigravanju Istočne konferencije NBA lige u sezoni 2023/24. Sa uzbuđenjem očekujemo izuzetne utakmice i vrhunsku košarku od strane svih igrača, uključujući i srpske košarkaše koji su pokazali svoj talenat i doprineli svojim timovima tokom cele sezone. Nestrpljivo iščekujemo ishod plej-ina i plej-ofa, sa nadom da će najbolji tim pobediti i nastaviti dalje ka osvajanju titule u ovoj sezoni NBA lige.