Zvezda četvrta na VTB kupu

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su četvrto mesto na VTB Superkupu u Moskvi nakon poraza od Zenita rezultatom 83:70. Zvezda je bila odlična u prvom poluvremenu, vodeći 39:33, ali je naglo pala u trećoj četvrtini koju je Zenit dobio rezultatom 23:13. U odsustvu Teodosića, Nedovića, Bolomboja i Gedraitisa, kojima nije bilo dopušteno igrati na turniru, Zvezdu je danas predvodio Kodi Miler-Mekintajer sa 20 poena, a Kenan je dodao 10 poena. Mitrović i Daum su dali po osam poena, dok je u Zenitu Bejkon postigao 19 poena, Šerbenev 16, a Pojtres 14. Zvezda nastavlja sezonu sa gostovanjem Dubaju u prvom kolu ABA lige.

Košarkaški klub Crvena zvezda nije uspeo osvojiti VTB Superkup u Moskvi, te su zauzeli četvrto mesto nakon poraza od Zenita rezultatom 83:70. Zvezda je imala odličan start, vodeći 39:33 nakon prvog poluvremena, ali je nagli pad usledio u trećoj četvrtini kada je Zenit dominirao sa rezultatom 23:13. Ekipu je predvodio Kodi Miler-Mekintajer sa 20 poena, dok je Kenan dodao 10 poena. Kapiten Mitrović i Daum su dali po osam poena, dok je u Zenitu najbolji strijelac bio Bejkon sa 19 poena.

Osim toga, Zvezda je igrala bez ponajboljih igrača Teodosića, Nedovića, Bolomboja i Gedraitisa, koji zbog određenih razloga nisu bili u mogućnosti nastupiti na turniru. Nažalost, njihovo odsustvo se itekako osetilo u igri Zvezde, ali su ostali igrači dali sve od sebe da se izbore za što bolji plasman.

Nakon poraza od Zenita, sledi nova sezona u kojoj Crvena zvezda kreće sa ABA ligom. Prvi meč će biti gostovanje Dubaiju, koje je zakazano za 22. septembar. Ovo će biti prva službena utakmica Crvene zvezde u novoj sezoni, te se očekuje velika podrška navijača i nadamo se boljim rezultatima u nastavku sezone.

U klubu se nadaju da će se uskoro oporaviti i vratiti svi igrači koji nisu mogli nastupiti na VTB Superkupu, kako bi ekipa bila kompletna i spremna za nove izazove u nadolazećim mečevima. Trener i stručni štab imaju puno poverenje u igrače i veruju da će zajedno postići uspeh u predstojećoj sezoni.

Crvena zvezda ima bogatu tradiciju i veliki broj navijača koji ih podržavaju u svakom meču. Očekuje se da će ekipa ostvariti dobre rezultate u narednim utakmicama i da će pokazati snagu i timski duh koji ih krasi. Navijači su uvek uz svoj klub i veruju u uspeh i pobede koje će zajedno ostvariti.

Na kraju, iako rezultat na VTB Superkupu nije bio onaj koji su navijači i igrači očekivali, ekipa ima veliki potencijal i veruju u svoje mogućnosti. Nova sezona donosi nove izazove i prilike za dokazivanje, te se nadamo da će Crvena zvezda ostvariti uspehe i radovati svoje navijače. Svi zajedno veruju u timski rad, upornost i veru u sebe kao ključ uspeha u nadolazećim mečevima.