Zvezda lako savladala Železničar, crveno-beli bez primljenog

Crvena Zvezda dominirala je u poslednjem kolu Mozzart Bet Superlige Srbije protiv ekipe Železničara iz Pančeva, pobedivši ih rezultatom 3:0. Utakmica je počela sporo, ali u završnici prvog poluvremena Mirko Ivanić je postigao gol nakon centaršuta Osmana Bukarija. Brzo nakon toga, Šerif Endiaje je imao priliku, ali je njegov udarac završio na stativi. U drugom poluvremenu, Aleksandar Katai je promenio tok igre svojim ulaskom, asistirajući Endiajeu za drugi gol ekipe. Konačno, Peter Olajinka je postigao treći gol u 86. minutu, overivši pobedu Crvene Zvezde.

Trenutno, Crvena Zvezda je lider na tabeli sa sedam bodova prednosti nad drugoplasiranim Partizanom, ali imaju i meč više od konkurenta. Stadion „Rajko Mitić“ bio je poprište ovog meča, uz Danila Nikolića kao glavnog sudiju. Pored Ivanića, strelci su bili Endiaje i Olajinka.

U ostalim mečevima Superlige, Radnik je pobedio Napredak 2:0, Vojvodina je trijumfovala nad TSC-om rezultatom 3:2, dok su Čukarički i Partizan odigrali u kasnijem terminu. U ponedeljak, Novi Pazar će se suprotstaviti Radničkom, dok će Mladost igrati protiv IMT-a, Spartak protiv Javora, a Voždovac protiv Radničkog 1923.

Ova pobeda Crvene Zvezde donosi im još veću sigurnost u trci za titulu, ali treba napomenuti da se sezona još nije završila, te ima vremena za promene na tabeli. Navijači Crvene Zvezde s nestrpljenjem očekuju naredne utakmice, nadajući se da će njihov tim nastaviti ovaj uspešan niz.