ZVEZDA NE DA TITULU! Partizan dvaput vodio u večitom derbiju, „delije“ na kraju slavile! (VIDEO)

U 173. „večitom derbiju“ Crvena zvezda je dočekala Partizan na stadionu Rajko Mitić. Utakmica je završena rezultatom 3:2. Gosti su imali vođstvo u dva navrata na „Marakani“, ali to nije bilo dovoljno da izbegnu poraz. Već pred početak meča bilo je turbulencija, jer se najavljivalo da zbog odlaska u urgentni centar Albert Nađ neće voditi Partizan, ali se nakon terapije ipak vratio, a tamo…

Crno-crveni su od prvog minuta pokazali uzbudljivu igru. Samed Baždar je u 11. minutu doneo vođstvo Partizanu, dok je Gelor Kanga iz penala u 14. minutu doneo radost Zvezdinim navijačima. Partizan je ponovno stigao do vođstva u 56. minutu golom Ksandera Severina, ali je Šerif Endiaje sa lobom prebacio golmana gostiju u 89. minutu doneo izjednačenje. Potom je Aleksandar Katai u 99. minutu golom iz penala obezbedio pobedu Crvenoj zvezdi.

Utakmica je bila vrlo uzbudljiva, puna prilika i dobrih akcija sa obe strane. Tokom meča bilo je nekoliko prekida zbog baklji, ali to nije omelo igrače da prikažu dobar fudbal. Nakon produžetaka, Crvena zvezda je slavila sa 3:2 i tako upisala važnu pobedu.

Ovaj večiti derbi ostaje upamćen po velikoj borbi i golovima koje su postigli igrači oba tima. Atmosfera na stadionu bila je neverovatna, a navijači su pružili veliku podršku svojim timovima. Posle ove pobede, Crvena zvezda se nalazi u dobroj poziciji u borbi za titulu, dok će Partizan morati da nastavi sa radom kako bi poboljšao svoje rezultate. Sve u svemu, ovaj derbi je opravdao svoje ime kao jedan od najvećih i najuzbudljivijih fudbalskih duela u regionu.