Zvezda pala u Berlinu od Albe

Košarkaški tim Crvene zvezde iz Beograda doživio je poraz od Albe iz Berlina rezultatom 89:80 u 23. kolu Evrolige. Tim Joanisa Sferopulosa imao je problema zbog nedostatka nekoliko ključnih igrača, uključujući Miloša Teodosića, Nikolu Topića i rovitog Nemanje Nedovića. Crvena zvezda nije uspjela izbjeći tradicionalno loše rezultate u Berlinu, gdje su pobijedili samo jednom u šest mečeva.

Utakmica je bila neizvjesna u prvoj četvrtini, ali je Alba stekla značajnu prednost u narednim četvrtinama koje je omogućilo da prelomi utakmicu, iako se Crvena zvezda vratila u posljednjim minutama utakmice, smanjujući zaostatak na samo pet poena. Napori Zvezde nisu bili dovoljni za pobjedu, a Alba je odigrala odlično prvo poluvrijeme, stvarajući prednost koja se na kraju pokazala ključnom za njihovu pobjedu.

Zvezdi je predstavljao problem kako da se nose s Albinom agresivnom obranom i neorganizovanim napadima. Čak i kada su pravili serije poena, to nije bilo dovoljno da se preokrene rezultat. Alba je prekinula seriju crveno-bijelih i postepeno povećavala prednost, vodeći na poluvremenu s 51:36.

Iako je Zvezda pokazala bolju energiju na početku drugog dijela, ona je brzo splasnula, a Alba je ponovno povećala svoje vodstvo na +22. Nije bilo predaje za crveno-bijele, ali nisu uspjeli uhvatiti priključak s Albinim vodstvom sve do posljednjih tri minute utakmice. Na kraju su izgubili 89:80, a Adam Hanga je pokušao pokrenuti tim, ali razlika je bila prevelika za prestići.

Zvezda je sada na skoru 9-14, dok Alba bolje stoji s omjerom 4-19 u elitnom takmičenju. Iako poraz nije bio ono što su navijači željeli vidjeti, tim će morati nastaviti raditi i nastojati poboljšati svoju formu kako bi ostvario bolje rezultate u budućim utakmicama. Svi navijači mogu pratiti tim na društvenim mrežama kako bi bili u toku s najnovijim informacijama i vijestima o ekipi.