Zvezda pobeda IMT Superliga fudbal

Crvena zvezda je pobijedila IMT rezultatom 3:1 u Loznici u utakmici 11. kola Superlige kao i prošle sezone. Crvena zvezda je dominirala na terenu i pogađala okvir gola već od početka utakmice, ali je golman Vukliš uspio sačuvati mrežu sve do 36. minute kada je Milson postigao gol za Crvenu zvezdu.

Angolski reprezentativac Kur je postigao gol za IMT u 56. minuti, ali je Zvezda nastavila napadati i postigla dva gola preko Rodića i Silasa. Tokom utakmice bilo je osam promjena u startnoj postavi Crvene zvezde, ali to nije narušilo njihov ritam.

IMT je također prijetio Crvenoj zvezdi, ali su na kraju crveno-beli odnijeli pobjedu. Suci su bili Jovan Šegrt, a strijelci su bili Kur za IMT i Milson, Rodić i Silas za Crvenu zvezdu.

U ostalim utakmicama 11. kola Superlige, Radnički Niš je odigrao neriješeno protiv OFK Beograda, Radnički 1923 protiv Čukaričkog, Železničar protiv Mladosti, Partizan protiv Tekstilca, Napredak protiv Novog Pazara, Spartak protiv Vojvodine i TSC protiv Jedinstva.

Spartak je izgubio od Vojvodine rezultatom 4:0, a TSC je pobijedio Jedinstvo rezultatom 2:0. Ukupno je u kolu postignuto 23 gola, a najviše ih je postigao Partizan s četiri gola.

Crvena zvezda i dalje drži vodeću poziciju na tablici s 26 bodova, dok je IMT na devetom mjestu s devet bodova. Naredno kolo Superlige donosi nove uzbuđenja i borbu za prvo mjesto na tablici.