Zvezda pobedila i uvećala prednost na čelu tabele

Fudbalski klub Crvena zvezda je ostvarila pobedu nad ekipom Radnički u 26. kolu Superlige Srbije. Utakmica se odigrala na stadionu „Rajko Mitić“ pred 18.241 navijača. Dva gola za Crvenu zvezdu postigao je Šerif Ndiaje, dok su se u listu strelaca upisali i Marko Stamenić, In Bom Hvang i Aleksandar Katai.

Pobedom nad Radničkim, Crvena zvezda je uvećala prednost na prvom mestu Superlige Srbije u odnosu na Partizan. Trenutno, Crvena zvezda zauzima prvo mesto sa 65 bodova, dok je Partizan drugi sa četiri poena manje. Radnički iz Kragujevca se nalazi na četvrtoj poziciji sa 41 bodom. U narednom kolu, Crvena zvezda će gostovati Javoru, dok će Radnički dočekati Napredak.

Na današnjem meču, Crvena zvezda je povela u 10. minutu golom Stamenića. Ndiaje je u 20. minutu povisio na 2:0. Nakon toga, Radnički je ostao sa igračem manje nakon isključenja Simovića. Ndiaje je u 50. minutu postigao svoj drugi gol na meču, a Hvang i Katai su takođe dodali golove na konačan rezultat 5:0 u korist Crvene zvezde.

U preostalim utakmicama 26. kola Superlige Srbije, večeras će se sastati Železničar i Javor, dok će se sastati Napredak i Radnički Niš. Juče su odigrani mečevi u kojima je IMT pobedio Radnik 1:0, Voždovac je odigrao nerešeno 1:1 sa Čukaričkim, TSC je pobedio Spartak 4:2, dok je Vojvodina pobedila Novi Pazar 1:0.

Crvena zvezda nastavlja da dominira u Superligi Srbije i očekuje se da će zadržati vodeću poziciju u šampionatu. Njihovi igrači su pokazali sjajnu formu u meču protiv Radničkog i navijači su bili zadovoljni njihovom igrom. Svi ljubitelji fudbala sa nestrpljenjem iščekuju nastavak prvenstva kako bi videli da li će Crvena zvezda uspeti da odbrani titulu šampiona.