Zvezda poražena od Olimpijakosa

Crvena zvezda poražena je od Olimpijakosa rezultatom 89:86 u poslednjem kolu regularnog toka Evrolige. Ovo je bila utakmica koja nije imala veliki značaj za Zvezdu, jer je već bilo poznato da će sezonu okončati na 16. mestu sa skorom 11-22. Sa druge strane, Olimpijakos je obezbedio direktan plasman u plej-of sa skorom 21-12.

Utakmica je počela minutom ćutanja za žrtve terorističkog napada u Moskvi 22. marta. Olimpijakos je bolje otvorio meč i poveo sa 10:2, ali je Crvena zvezda uspela da se vrati i smanji na 11:12. Ipak, gosti su nakon prvog perioda imali devet poena prednosti – 23:14.

U drugoj deonici Zvezda je zaigrala bolje i na poluvreme se otišlo sa samo tri poena prednosti za Olimpijakos (42:39). U trećoj deonici rezultat je bio izjednačen – 52:52, a u poslednjih 10 minuta Zvezda je imala minimalnu prednost 64:63.

Međutim, Olimpijakos je uspeo da se vrati i na 4:55 pre kraja imao je prednost 75:69. Ipak, Zvezda se nije predavala i trojkom Rokasa Gedratisa smanjila je na 81:82, da bi potom Adam Hanga postigao trojku i izjednačio rezultat na 84:84. Najefikasniji igrač utakmice Mozes Rajt je trojkom 24 sekunde pre kraja doneo gostima prednost 87:84, a Zvezda nije uspela da izjednači u poslednjim sekundama.

Bolomboj i Hanga su bili najbolji u Zvezdi sa po 19 poena, dok su Gedraitis i Nedović dodali 16 i 15 poena. Olimpijakos je predvodio Rajt sa 20 poena, dok su Vokap i Papanikolau postigli po 12 poena.

Ovim porazom, Zvezda je završila sezonu u Evroligi, ali će imati priliku da se takmiče u narednoj sezoni i da pokušaju da ostvare bolje rezultate. U poslednjem kolu regularnog toka Zvezda će gostovati Efesu.

Ukupno gledano, iako je Zvezda poražena u ovoj utakmici, bila je to dobra borba i igra oba tima. Olimpijakos je pokazao svoju kvalitetu i uspeo da sačuva prednost do kraja, dok je Zvezda pružila dobru partiju i pokušala da se vrati u meč. Sve u svemu, bila je to zanimljiva utakmica koja je pružila zadovoljstvo ljubiteljima košarke.