Zvezda rutinski protiv Napretka: Debitovali Krunić, Silas i

Crvena zvezda je pobedila Napredak rezultatom 2:0 u osmom kolu Mozzart Bet Superlige Srbije. Utakmica je protekla mirno i sigurno, a ovo je bila generalna proba pred meč sa Benfikom u Ligi šampiona. Važno je napomenuti da će stadion „Rajko Mitić“ biti pun za ovaj meč, što daje Zvezdi nadu za dobar rezultat.

Crveno-beli su odmah preuzeli kontrolu nad utakmicom i dominirali na terenu. Prvi gol postignut je u 29. minutu kada je Jovan Marinković igrao rukom u kaznenom prostoru, a Bruno Duarte je bio siguran izvođač penala. Drugi gol postignut je već na početku drugog poluvremena, kada je Timi Maks Elšnik izveo korner, a Mirko Ivanić postigao gol.

Nakon drugog gola, situacija se nije mnogo promenila, ali treba istaći ulazak povratnika Nemanje Radonjića u 64. minutu umesto Silasa. Na kraju meča, Uroš Ignjatović je dobio direktan crveni karton, ostavljajući Napredak bez šanse za bodove.

Važno je napomenuti da su Rade Krunić i Silas odigrali svih 90 minuta za Crvenu zvezdu i pokazali odlične igre. Krunić se istakao svojim kvalitetom, dok će Silas sigurno biti značajan igrač za Zvezdu u Ligi šampiona.

Meč je završen rezultatom 2:0 u korist Crvene zvezde, sa golovima Duartea i Ivanića. Ekipa je igrala u formaciji 4-2-3-1, a sastav je bio Glazer – Mimović, Leković, Drkušić, Seol – Elšnik, Krunić – Olajinka, Ivanić, Silas – Duarte. Napredak je igrao u formaciji 5-4-1, sa Balevićem kao golmanom.

U ostalim utakmicama osmog kola Superlige, Spartak je pobedio IMT rezultatom 2:0, Vojvodina je savladala Železničar 2:0, Mladost je pobedila Radnički 1923 rezultatom 2:1, dok će se u nedelju sastati Novi Pazar i Čukarički, te OFK Beograd i Partizan. U ponedeljak će se sastati Jedinstvo i Radnički Niš.

Uz odličnu igru Crvene zvezde protiv Napretka, navijači sa nestrpljenjem očekuju duel sa Benfikom u Ligi šampiona. Sa punim stadionom i dobrim formama pojedinih igrača, Zvezda ulazi u ovaj meč sa nadom za dobar rezultat. S obzirom na to da su pobedili Napredak sa ubedljivih 2:0, Zvezda će sigurno dati sve od sebe da se pokaže u najboljem svetlu i protiv Benfike.

Generalna proba pred meč sa Benfikom je uspešno završena, a sada se svi fokusiraju na važan duel u Ligi šampiona. Svi ljubitelji fudbala jedva čekaju da vide šta će se dogoditi na terenu stadiona „Rajko Mitić“ i da podrže svoj omiljeni tim u borbi za pobedu. Sigurno je da će atmosfera biti vatrena, a igra zanimljiva i uzbudljiva. Svi su spremni za spektakl na terenu i nadaju se pozitivnom ishodu za Crvenu zvezdu.