Zvezda savladala FMP posle velike borbe

Nakon što su FMP godinama bez pobede protiv Crvene zvezde, očekivalo se da će crveno-beli biti favoriti u ovom meču. Uz to, Zvezda je branila trofej osvojen prethodne sezone u Nišu. Tok meča mogao se pratiti uživo na portalu, a prva četvrtina završena je rezultatom 17:16 za Crvenu zvezdu.

U drugoj četvrtini, Matic Rebec otvara sa svojom trojkom, ali trojkom odgovara Nemanja Nedović. Zvezda uspeva da se približi na 23:22, ali je Nikola Šaranović uspeo da smanji prednost Zvezde. Prvo poluvreme je završeno rezultatom 40:36 za Crvenu zvezdu.

U nastavku meča, FMP je uspeo da se izjednači nakon što je Vojislav Stojanović pogodio dve trojke. Nakon nekoliko koševa za koš, FMP je preuzeo vođstvo 55:52. Međutim, Zvezda je uspela da se vrati u igru, a treća četvrtina je završena rezultatom 58:55 za FMP.

U poslednjoj četvrtini, Nemanja Nedović je odigrao odlično, dovodeći Zvezdu do veće prednosti. Ipak, FMP se nije predavao i uspeo je da se približi na 71:64. U poslednjem minutu Zvezda je imala vođstvo od 75:71, ali je FMP uspeo da se približi na samo dva poena razlike. Ipak, trojkom Dejana Davidovca, Zvezda je povela sa 78:73 i na kraju odnela pobedu rezultatom 80:75.

Ovom pobedom, Crvena zvezda je nastavila svoj uspešan niz i zadržala se na vrhu tabele. S druge strane, FMP će morati da se potrudi kako bi se vratio u igru za titulu. Ovo je bio meč koji je pokazao da nikada ne treba otpisati ni jedan tim, jer je FMP, uprkos gubitku, uspeo da se suprotstavi favorizovanoj ekipi i pruži odličan otpor. S obzirom na uzbudljivu atmosferu i neizvesne trenutke tokom meča, ovo je bila utakmica vredna pažnje i uživanja za sve ljubitelje košarke. Iako je kapetan crveno-belih bio zadovoljan pobedom, istakao je da ekipa mora da radi na nekim elementima igre kako bi bili još uspešniji u narednim mečevima. Na kraju, publika je imala priliku da uživa u dobroj košarci i sportskom nadmetanju, čime se još jednom potvrđuje da je košarka izuzetno popularan sport u Srbiji.