Zvezda savladala Partizan za 2:0 u finalnoj seriji

Košarkaška euforija je zavladala Beogradom nakon pobede Crvene zvezde nad Partizanom u drugoj utakmici finalne serije ABA lige. Crveno-beli su trijumfovali rezultatom 80:73, čime su došli do meč lopte pred narednu utakmicu.

Utakmica je bila izjednačena sve do poslednje četvrtine kada je Crvena zvezda uspela da se odlepi od protivnika. Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Nemanja Nedović sa 21 poenom, dok je Džoel Bolomboj dodao 10 poena. Sa druge strane, najbolji u poraženom timu bio je Džejlin Smit sa 12 poena, dok je Bruno Kaboklo dodao 11 poena.

Naredna utakmica će se održati u Beogradskoj areni, gde će Partizan biti domaćin. Očekuje se još jedan uzbudljiv meč u nedelju uveče.

U prvih osam minuta prvog poluvremena, Partizan je imao vođstvo 19:17. Međutim, Crvena zvezda se vratila u igru i rezultat je bio izjednačen na poluvremenu, 38:38. Treća četvrtina je donela prednost Crvenoj zvezdi, koja je vodila 61:57.

U poslednjoj četvrtini, Partizan je uspeo da priđe na samo jedan poen zaostatka, ali je Crvena zvezda uspela da se odlepi i stigne do pobede rezultatom 80:73. Ovo je druga pobeda Crvene zvezde u finalnoj seriji, koja sada vodi sa 2:0.

Navijači su sa nestrpljenjem iščekivali narednu utakmicu, koja će biti odigrana u Beogradskoj areni. Crvena zvezda ima priliku da zabeleži pobedu i osvoji titulu, dok će Partizan dati sve od sebe da izbori pobedu i izjednači seriju.

U zaključku, velika borba, uzbuđenje i sjajna košarka obeležili su drugu utakmicu finalne serije ABA lige između Crvene zvezde i Partizana. Svi ljubitelji košarke jedva čekaju narednu utakmicu i već sada je jasno da će ova serija doneti mnogo više uzbuđenja i neizvesnosti. Naravno, pobeda je najvažnija, ali i fer-plej i pravi sportski duh su ono što čini ovu seriju posebnom. Hajde, Zvezdo! Hajde, Partizane! Navijači će biti uz svoje timove i podržati ih do kraja, jer je ljubav prema košarci jača od rivalstva.