Zvezda ubedljiva protiv Čukaričkog

Fudbaleri Crvene zvezde su ostvarili ubedljivu pobedu nad ekipom Čukaričkog rezultatom 4:1 u petom kolu Mozzart Bet Superlige Srbije. Crvena zvezda je pokazala dominaciju od samog početka utakmice, a već u 15. minutu Piter Olajinka je postigao prvi gol nakon centaršuta boksa Pume Rodrigeza. Samo dva minuta kasnije, Olajinka je ponovo bio efikasan i postigao drugi gol za svoj tim.

Crvena zvezda je nastavila sa napadima tokom prvog poluvremena, ali je Čukarički uspeo da se konsoliduje i pokaže bolju igru. U drugom poluvremenu, Čukarički je preuzeo inicijativu i uspeo da postigne gol preko Vinisijusa Mela u 69. minutu. Međutim, Crvena zvezda je brzo vratila kontrolu nad utakmicom i postigla dva gola u kasnijim fazama meča. Prvo je Sambu Sisoko postigao autogol nakon centaršuta Hwanga, a zatim je Luka Ilić postigao lep solo gol u 90. minutu.

Ova pobeda je bila važna za Crvenu zvezdu kao priprema pred plej-of kvalifikacije za Ligu šampiona, gde će se sastati sa norveškim šampionom Bodo/Glimtom. Crvenoj zvezdi sada sledi putovanje u Norvešku i važan meč u okviru kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona. Očekuje se da će ekipa biti spremna za ovaj izazov nakon ubedljive pobede nad Čukaričkim.